Kimlere Cotech Denilir?

Cotech Renault uzmanlarına verilen bir ünvanıdır. Her Renault servis çalışanına yada ustasına “Cotech” Denilmez. Renault & Dacia marka araçların tamirinde Yetkili servislerinde çalışmaya başlayan her usta birer adaydır. Ancak Uzun yıllar bir yetkili Renault serviste çalışsa dahi gerekli eğitimleri ve yeterlilikleri sağlayamayan kişiler bu ünvanı hak edemez. Bu vesile ile Renault Ankara Garaj servisinde iki tane “Cotech’e” sahip olduğunu da hatırlatmadan geçemeyeceğiz.

Renault & Dacia Cotech – Uzman Personel Farkı

Her serviste uzman personel yazısını görmüşsünüzdür. Demek ki herkes kendisini uzman olarak tanıtabilmekte yada niteleyebilmektedir. Peki uzman personelden farkı nedir? Cotechler Renault yetkili bakım servisi yada şebekesi, istasyonları içerisinde satış sonrası biriminde yıllarca görev almış. Üstün nitelikli Renault & Dacia marka araçları en küçük parçalarına kadar iyi tanıyan üstün nitelikli elektro mekanik teknisyenlerine verilmiş ünvan olması sebebiyle bu ünvanda olan kişileri Renault çok önemsemektedir. Bu özel personelin yurt içi ve yurt dışı eğitimleri yanında her bir model araç için ayrı, ayrı  imtihandan geçirmektedir.

Bu imtihanları vermiş olsa bile gerekli süre ve tecrübeyi hocaların eşliğinde tekrar eder. Geçen yıllar içinde eklenen araçlarla bu eğitimler her seferinde tekrarlanarak uzmanlık kazanması yıllara yayılır. Renault sertifikalar eğitimler yenilenir tekrar edilir. Bu alanda kendisini ispatlayan ustaya  Cotech sertifikası alması bir dizi teknolojik imtihanlar serisi verilip çözmesi istenir. Eğer kişi başarılı olamazsa ve tekrarlamak isterse aynı sorular asla sorulmaz. Başarılı çok az sayıda kişi ünvanı ve sertifikayı almaya hak kazanır. Bu yüzden ünvana sahip kişi sayısı çok fazla değildir.

Bu sebeple bir çok yetkili Renault servis’te bu yetkinliği ve ünvanı taşıyan usta bulma olasılığı fazla değildir. Etrafta ve internette duyabileceğiniz şeylerden biriside bu tarz ustaların motorun sesini dinleyerek yetkili servisin yapamadığı arızayı eliyle koymuş gibi bulup tamir edebilmesi de bu sebeptendir.

Bu sebeptendir ki bilinçli Renault & Dacia sahipleri bu yetkinliğe ve beceriye sahip servisleri tercih ederler. Renault Ankara Garaj Cotech’leri ile hizmetinizde hemen arayın.

0536 577 02 77 Cotech Sinan Usta
0532 601 64 14 Cotech Ahmet Usta