Aracınızda Yağ Değişimi

Yağ Değişimi Renault & Dacia marka araçlarınızda en uygun fiyatları Ankara Garaj‘da bulabilirsiniz. Fiyatından hariç olarak düşünüldüğünde aracınız için uygun kalınlıkta yağı kullanmak isteseniz dahi en ucuzu yerine kullanmış olduğunuz araca ve koşullara uygun kaliteli yağı kullanmanızı önermekteyiz. Peki hangi yağı kullanmalıyım diye sorarsanız bu aracınızın marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Aracımın Yağını Ne Zaman Değiştirmeliyim?

Eğer aracınızın Periyodik ve diğer bakımlarını zamanında yaptırıyorsanız bunun için endişelenmeniz gereken bir durum bulunmaktadır. Ancak yinde söylemek isteriz ki 10 bin kilometreden sonra yağ özelliğini kaybetmeye başlamaktadır. Bu sebeple 15 bin kilometreyi tamamlayan aracınızın yağının değiştirilmesi uygun olacaktır.

Renault Ankara Özel Servis

Ankara Garaj Renault Servis Önerir

Renault Ankara Garaj özel servisi olarak size önerebileceğimiz. Eğer aracınızda periyodik bakım yapılırken yağ değişimi herhangi bir sebeple atlanmış ise yağ kartınızda bulunan yağ değişim kilometresini kontrol etmeniz olacaktır. Bazı uzmanlara göre yağ değişim kilometresi 20 bini geçse dahi mevcut yağın üzerine ilave yeni yağ ilave yapıp devam et şeklindeki önermelerin hiç bir dayanağı bulunmamaktadır.

En son veriler ışığında yapılan testlerde artık yada yanık yağların motor içerisinde tutulmasının yada değişmemesinin yarar değil zarar sağladığı gözlemlenmiştir. Şöyle ki uzun süre çalışan motorun bazı metal aksamı zorlanma, sürtünme ve iyi yağlanmaması sonucunda aşınan küçük metal parçaları her ne kadar yağ filtresi tarafından süzülse de motora ulaşarak aşınmalara neden olmaktadır.

Bu sebepledir ki unutulan atlanan bakımlar, yağ değişimleri yada bir şey olmaz o da motor yağı buda şeklinde

Harita-Renault Ankara Özel Servis

yaklaşımlar aracınıza zarar verebilir. Bakımlarınızı ve yağ değişimlerinizi zamanında yaptırıp motorunuza uygun tavsiye edilen kalınlık ve kalitede yağ kullanımı aracınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız gerekidir.

Nakım ve yağ değişimlerinizi zamanında yaptırın. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz. Bize ulaşıp aracınızın modelini, yaşını söyleyerek ayrıntılı bilgi alabilir bakım için randevu alabilirsiniz. Yine unutmadan belirtmek isteriz ki Renault Ankara Garaj Özel serviste bakımlar Cotech personelimiz tarafından yapılmaktadır. Ankara Garaj Renault Servis Randevu Numaraları:

0536 577 02 77 Cotech Sinan Usta

0532 601 64 14 Cotech Ahmet Usta