Renault Ankara Servis Bakımı

Renault Ankara Garaj Özel Servis Aracınıza hak ettiği önemi verir. Renault Servis ‘ler de yaşanan bürokrasi, onaylamadığınız sürpriz fiyatlarla karşılaşmazsınız. Aile sıcaklığını yaşadığınız servis hizmeti Ankara Garaj’da sizlerle. Ankara garajda kullanılan parçalar garantilidir. Özel Servis garantisiz parça kullanır şeklinde yaygın bilginin aksine Ankara garaj garantili parça kullanarak gerektiğinde yenisi ile değiştirmektedir. Hemen Yerinizi ayırtın…

Renault servis bakımları aracınızın uzun süre sorunsuz olarak kullanmanız için gerekli bir işlemdir. Bu sayede aracınız sizi yolda bırakmaz, bakım yapılan araç ilk alındığı gibi sorunsuz çalışır. Peki bakımları ne zaman yapacağız? diye sorabilirsiniz. Bakımlar aracınızın yaptığı kilometreye yada bakım üzerinden geçen yıla göre değişiklik göstere bilir. Bu kilometreler ve bakım zamanı araç modellerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kafanızda bu şekilde bir soru oluşmuş ise bize ulaşıp doğru ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Renault & Dacia Aracınız için Gerekli Bakımlar:

  • Renault Genel Bakım
  • Renault Periyodik Bakım
  • Renault Mevsimlik Bakım(Kışlık & Yazlık Bakım LPG kullanılıyorsa  Yapılmalı)
  • Yol Bakımı

Peki Bu bakımlar ne anlama geliyor:

Genel Bakım: Adından da anlaşıldığı üzere aracın genel kontrolünü içeren bakımdır. Bu tarz bakımlarda isteğiniz doğrultusunda sorun olan yerler tamir edilir. Hava fiitresi, mevsimine göre  antifiriz ve yağ kontrolü yapılır. Eğer gerekiyorsa yakıt filtresi de değiştirilir.

Periyodik Bakım: Renault & Dacia marka aracınız normal şartlar altında 15 bin, 30 bin ve 60 binde sonrasında her 15 bin kilometrede bakım yapılması gerekmektedir. Bu şartların hiç birisini sağlamamışsa bile 5 yılı (yaşını) doldurmuş araçlarında bu bakımları yapılması zorunludur. Triger değişimi ise 60 bini dolduran araçlara yapılır. Bu bakım halk arasında ağır bakım olarak bilinmektedir.

Mevsimlik Bakım: Kışlık bakım, Yazlık bakım olarakta bilinir. Değişen koşullar sıcak, soğuk  hava aracınızın çalışmasını etkilemektedir. Aracınızın değişen koşullara otomatik uyum sağlanması beklenmediğinden bu bakımların yapılması gerekmektedir.

Yol bakımı: Uzun yada kısa bir yolculuk olsun yola çıkmadan önce aracınızın lastik, fren balataları, fren diski ve diğer bileşenlerinin kontrol edilmesi gereklidir. Renault servis için en iyi alternetif Renault Ankara Garaj Özel Servistir.

Renault Servis Randevu için:

0536 577 02 77 Cotech Sinan Usta

0532 601 64 14 Cotech Ahmet Usta