EDC Şanzıman Nedir?

Edc şanzıman Tamiri

Edc Şanzıman Tamiri Renault Ankara tarafından yapılmaktadır. Ancak en çok merak edilenlerden biriside “EDC ŞANZIMAN” nedir? sorusudur. Edc şanzıman Renault Tarafından geliştirilmiş bir motor performans teknolojisidir. Bu yarı otomatik şanzımanlarda Renault & Dacia aracınıza performans katmasının yanında  6 ileri devir ayarlayabilmesi de mümkündür. Edc şanzımanın Renault & Dacia aracınıza kattığı performans yanında yakıt tasarrufu sağladığını da söylemek mümkündür.

EDC ne demektir? ne anlama gelir?

İngilizce “Efficient Dual Clutch” kelimesinin kısaltması yani  “Verimli Çift Kavrama” anlamına geliyor. Renault teknolojisin hayatımıza kazandırmış olduğu bu teknoloji hem benzinli, hem dizel motorlarda kullanılmaktadır.

EDC Şanzıman Tamiri

Renault & Dacia marka araçlarda kullanılan edc (Efficient Dual Clutch)şanzımanlar zaman, zaman sorun çıkarmakla birlikte internette araştırma yapıldığında Sadece normal ser

EDC Şanzıman Tamiri - Renault Ankara Garaj

vislerin değil Renault un servislerinin de bu konuda olan sorunları çözemediği bazı şikayetlere rastlayacaksınız. Konu sorunun çözümsüz olmasından değil yetkin “Cotech” Sertifikalı ustaların araca bakmadığı yada servislerde çok az sayıda olan personelin o an o şikayetle ilgilenmemesinden kayn

aklanmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki Renault Ankara Garaj’ da iki tane “Cotech” bulunmaktadır.

 

Şanzıman tamiri ve benzeri, vites kutusu, hidrolik direksiyon tamiri gibi zor görünen daha önce tamir edilmesine rağmen çözülememiş benzeri sorunlar Ankara Garaj tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.

Edc  tamiri ve benzeri çözümsüz sorunlarınızda hemen bizi arayıp randevu alabilirsiniz. Renault Ankara Garaj İletişim